Vakbeurs Facilitair & Gebouwbeheer 2026

2-3-4 Juni 2026 Brabanthallen ’s-Hertogenbosch

040 20 86 000

info@facilitairjournaal.nl

Voor werkomgeving, werkplekken
en gebouwbeheer in 30 thema’s,
15 rubrieken en 14 sectoren

Efficiënt parkeerbeheer bij De Alliantie

18 februari 2026 | Van de redactie

Woningcorporatie De Alliantie beheert meer dan 50.000 woningen, waarvan het overgrote deel bestemd is voor sociale huur. Met veel vastgoed in drukke stedelijke gebieden, zoals Amsterdam, was parkeren lange tijd een bron van irritatie. Een verouderd systeem leidde tot klachten, overvolle garages en een overbelaste servicedesk.

In 2015 ging De Alliantie een samenwerking aan met CETEQ om het parkeerbeheer te moderniseren. Meer dan 70 locaties kregen een vernieuwde infrastructuur met kentekenherkenning, contactloze toegangscontrole en een digitaal bewonersportaal. Huurders kunnen zelf voertuigen registreren en toegang beheren zonder tussenkomst van de servicedesk.

Het resultaat: minder storingen, meer gebruiksgemak en een merkbare afname van de werkdruk op de servicedesk. De automatisering bespaart kosten en verhoogt de tevredenheid van bewoners én medewerkers.

De samenwerking tussen De Alliantie en CETEQ laat zien hoe digitalisering kan bijdragen aan efficiënter vastgoedbeheer in de sociale huursector.

1 andere referenties in het thema Toegankelijk