Vakbeurs Facilitair & Gebouwbeheer 2027

1-2-3 Juni 2027 Brabanthallen ’s-Hertogenbosch

040 20 86 000

info@facilitairjournaal.nl

Voor werkomgeving, werkplekken
en gebouwbeheer in 30 thema’s,
21 rubrieken en 10 sectoren

Redactionele toetsingscriteria voor bijdragen

Om de doelgroep van het Facilitair Journaal optimaal van informatie en kennis te kunnen voorzien, neemt de uitgever ook publicaties van derden op. Om de publicaties van de redactie en externe auteurs uit elkaar te houden, zijn alle niet-redactionele teksten aangeduid als advertentioneel. Dit is een samentrekking van advertentie en redactioneel: advertentie, Hoewel de meeste van deze publicaties een commerciële intentie hebben, neemt de uitgever deze bijdragen toch op, op voorwaarde dat hun inhoudelijke bedoeling van gelijke strekking is als een redactionele bijdrage. Alle advertentionele bijdragen vallen onder de publicatievoorwaarden van de uitgever.

Advertentionele bijdragen kunnen enkel aangeleverd worden door middel van het aanleverformulier op iedere rubriekspagina. Bijdragen die op een andere manier worden aangeleverd, neemt de uitgever niet in behandeling. Voorwaarde voor de publicatie van aangeleverde advertentionele bijdragen is dat zij voldoen aan onderstaande, redactionele toetsingscriteria.

Publicatie van een advertentionele bijdrage houdt niet in, dat de uitgever, c.q. de redactie inhoudelijk daarmee instemt, dan wel inhoudelijke verantwoordelijkheid voor draagt. Iedere publicatie komt voor rekening van de scribent, de aanleveraar of de organisatie in wiens naam deze is aangeleverd. Ingeval lezers bezwaren tegen deze publicatie hebben, zich erdoor benadeeld voelen of een tekstuele fout in de tekst aantreffen, zijn zij uitgenodigd dit te melden door middel van het formulier van foutmelding bij iedere bijdrage. De uitgever bepaalt aan de hand daarvan wat met de aangeleverde bijdrage te doen.

Het uitgangspunt van de redactie en uitgever van het Facilitair Journaal is om alle aangeboden bijdragen aan onderstaande criteria te toetsen. Daarbij realiseren zij zich, dat deze voor bijdragen in de verschillende rubrieken ook anders gewogen moeten worden. Voor bijdragen in de rubriek Vakkennis worden deze strikter gehanteerd dan voor de rubriek nieuws. Bij weigering van een bijdrage probeert de redactie aan te geven op welke gronden uit deze toetsingscriteria de afwijzing is gebaseerd.

Bij de beoordeling van iedere bijdrage streeft de redactie naar een optimale combinatie van relevantie, actualiteit, niet commercieel, toepasbaarheid en betrouwbaarheid. Originaliteit, borging en vernieuwend zijn daarbij pluspunten.

Toetsingscriteria

  1. Teksten zijn niet in de eerste persoon geschreven. Dus niet we, ik of onze, maar het bedrijf, deze toeleverancier of hij. Vermijd daarbij zoveel mogelijk lijdende vorm.
  1. In aangeleverde teksten staan geen digitale verwijzingen naar externe pagina’s.
  2. Verwijzingen in de tekst door middel van een voetnoot zijn toegestaan, mits onder de bron in de voetnoot een digitale verwijzing naar deze bron staat.
  3. In de tekst staat maximaal tweemaal de bedrijfsnaam, waaronder dan een relevante tekstlink kan worden geplaatst.
  4. In de tekst staan geen classificerende, comparatieve of superlatieve toevoegingen. De wereld is al vergeven van onmisbare, toonaangevende, meest…., unieke, geweldige, allerbeste, etc..
  5. Ideologische, maatschappelijke, ‘wetenschappelijke’, algemene, zekere en/of andere verhandelingen zijn zoveel mogelijk te vermijden. Het gaat er niet om hoe de maatschappij in elkaar zit, maar om de meerwaarde van de bijdrage voor de sector van het facilitair management en gebouwbeheer.
  6. Niet-Nederlandse termen en omschrijvingen zijn zoveel mogelijk te vermijden. Zo is inhoud geen content; facilitair niet facility, sowieso niet überhaupt, duurzaam niet sustainable en slim niet smart, evenmin als een e-bike een elektrische fiets is en een office gewoon een kantoor.
  7. Bewaar germanismen, zoals überhaupt, an sich, eerstens of zich bedenken voor op vakantie. Er bestaan voldoende Nederlandse synoniemen voor uiteenlopende zinsconstructies.
  8. Gebruik zoveel mogelijk synoniemen voor productnamen. Soms valt daar niet aan te ontkomen, maar vaak zijn er prima alternatieven voor. Als er wel aan te ontkomen valt, schrapt de redactie de productnamen of wijst de bijdrage af.
  9. Omdat deze opsomming toetsingscriteria beperkt is, paste de redactie in voorkomende gevallen ook minder voor de hand liggende criteria toe.

Illustraties

Als een illustratie is bijgeleverd, kan de redactie deze opnemen in de gepubliceerde bijdrage. Bijgeleverde illustraties hebben te voldoen aan onderstaande voorwaarden; illustraties die daar niet aan voldoen, neemt de redactie zonder reden van opgaaf niet op. Voorwaarden zijn:

  • De illustratie is aantoonbaar rechtenvrij. Bij twijfel weigert de redactie de illustratie en plaatst de standaard illustratie van het thema, waaronder de bijdrage is opgenomen.
  • Op de afbeelding staan geen verwijzingen naar bedrijf of product, noch teksten of andere toevoegingen aan de afbeelding, die het zicht op de illustratie hinderen of de toegevoegde teksten van de uitgever minder leesbaar maken.
  • Een goede afbeelding is altijd toepasselijk. Dus geen illustraties van de scribent, zijn hond of hobby. Mooie kiekjes kunnen beter bewaard worden voor het familie- of vakantie-album.
  • De afbeelding voldoet aan de aanleverspecificaties, die in ieder aanleverformulier staan vermeld.
  • De afbeelding voldoet aan gangbare afdrukeisen, zoals niet te donker-licht, zijn geen vergezichten of minuscule afbeeldingen, hebben voldoende contrast, zijn niet onscherp of schimmig.

Bij iedere illustratie komt een bronverwijzing na het redactionele bijschrift te staan, voorzien van een digitale verwijzing naar de bron, zodat lezers geïnformeerd zijn over de herkomst.

Rubrieksoverzicht

In het rubrieksoverzicht staan toelichtingen op alle rubrieken, waarvoor externe aanleveringen welkom zijn. Zij staan op alfabetische volgorde, zodat zij overzichtelijk zijn. In de toelichting wordt zowel verwezen naar de startpagina van iedere rubriek als het aanleverformulier.

Redactionele bijdragen

Externe of advertentionele bijdragen worden niet in alle rubrieken geplaatst. Sommige soorten publicaties vereisen een dermate hoge mate van neutraliteit, dat de lezers er maximaal van uit moeten kunnen gaan, dat deze bijdragen zijn geschreven door onafhankelijke derden, zoals journalisten. Het gaat hierbij om de rubrieken Trendverhalen, Bedrijfsprofielen, Deskundigheden en Bezoekersinteresses. Daarom staan alleen aanleverformulieren alleen op startpagina’s van rubrieken, waarvoor advertentionele bijdragen aangeleverd kunnen worden,